Упис првака

ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани родитељи,

ОШ „Синиша Јанић“ ће,  и  ове године од 01. априла, вршити упис будућих првака.

Право уписа у први разред за школску  2017/18.  годину, стакла су деца  која су рођена од

01. 3. 2010. до 28.02. 2011. године.

Упис деце вршиће се сваког радног дана у просторијама школе (канцеларија секретара школе у приземљу)

од  700  до 1800 часова.

Потребна документација за упис:

-Извод из матичне књиге рођених на увид  ( или копија);

-Потврда о физичкој и психичкој спремности за полазак у школу (из  Дома здравља)

-Уверење о похађању  припремног предшколског програма  (из вртића)

Први документ је неопходан при упису а друга два се могу накнадно доставити…

Како у вароши постоје две велике основне школе, на Вама је да изаберете једну од њих. Раније је према овим школама рађена реонизација која се или не поштује или родитељи немају праву информацију о томе којој школи по реонизацији припадају. Законска је обавеза представника Локалне самоуправе да о томе обавесте све родитеље чија су деца стасала за упис у први разред. На жалост, та врста информације од стране Локалне самоуправе, годинама уназад, не стиже правовремено до родитеља па смо принуђени да Вас на овај начин обавестимо о неким детаљима везаним за упис деце. Ваше је право, да у складу са законским могућностима, изаберете најбољу школу за Ваше дете, без обзира на реонизацију. Ако се одлучите за нашу школу а постоје било какве недоумице, молимо Вас навратите до школе или нас контактирајте телефоном (875-147 или 877-121)

Ако Ваш избор буде наша школа, будите сигурни да сте изабрали школу:                                                       .

• са најдужом традицијом у образовању  (150 година);
  • оцењену највишом оценом на спољашњем вредновању од стране Министарства;                                                                                                   .
  • са високостручним и подмлађеним наставним кадром ;
  • са приступом настави који гарантује висок трансфер знања;                      .
  • са широким опсегом ваннаставних активности;
  • са пространим и светлим учионицама опремљеним искључиво белим таблама,  лаптоповима, видео бимовима , озвучењем, прикључком на интернет, новим намештајем и осветљењем;
  • са кабинетима опремљеним компјутерима , пројекторима и интерактивним таблама;
  • са најбољим резултатима наших ученика на такмичењима и завршним испитима и са                                                   .
  • са безбедним окружењем (ван центра и саобраћајних гужви), разрађеном „унутрашњом .и спољашњом заштитном  мрежом“ , видео надзором и  присутним  школским полицајцем.