Најбољи хемичар Србије – државни првак

У протеклој школској години ученици ОШ “Синиша Јанић” остварили су изузетне резултате на регионалним и републичким такмичењима. Најбољи резултат је постигао ученик седмог разреда Жарко Ивковић на Републичком такмичењу из хемије. Републичко такмичење је одржано у Крагујевцу од 22. до 24. маја 2015. на коме је Жарко био бољи од осталих учесника. Овај изузетан ученик је био најбољи и на тесту и на експерименталној вежби, што му је омогућило самостално прво место са освојених 97 од укупно 100 поена.

Жарку Ивковићу су награде уручили представници Министарства просвете и Српско-хемијског друштва. За државно такмичење из хемије Жарка је припремао наставник хемије Милан Калинић. Честитамо Жарку и његовом наставнику и желимо да овај успех понове и у овој школској години.

naj