Велики успех на републичком такмичењу из хемије

Ученик наше школе, Жарко Ивковић, још једном је доказао да је најбољи међу најбољима. Жарко је на 52. републичком такмичењу из хемије поново освојио убедљиво прво место.

DSCN6703

Такмичење је одржано 21. и 22. маја у ОШ “Милан Илић Чича“ у Аранђеловцу. Жарко се такмичио у конкуренцији 74 најбољих основаца и једини је остварио максималних 100 поена (на тесту – 70, и експерименталној вежби – 30). По други пут је доказао да је најбољи млади хемичар, обзиром да је и прошле године био победник истог такмичења у седмом разреду.

DSCN6700

Све честитке Жарку  на оствареном резултату уз жељу да буде овако успешан и у даљем школовању. Такође, треба похвалити и ученика Александра Стојковића за учешће на републичком такмичењу из хемије. За овакав успех ученика заслужан је  њихов наставник хемије, Милан Калинић, који је преданим радом успео да им пренесе знање и љубав према хемији.